Railscanner, s.r.o.

Kontaktní osoba

Ctirad Klimánek, výkonný ředitel - klimanek@railvis.com

Základní informace o společnosti

Logistika, Transport

Railscanner, s.r.o. je provozovatelem webových aplikací Railvis.com a Railmarket.com. První z nich je unikátní on-line platforma, na které probíhají veškeré náležitosti spojené s nákladní železniční přepravou. Firmy mohou mezi sebou mnohem efektivněji komunikovat, nabízet své volné kapacity, ať už to jsou vagóny, lokomotivy nebo kontejnery. Railmarket.com je databáze dostupných železničních firem na trhu nejen v Evropě. Funguje podobně jako vyhledávač Google, avšak pouze pro železniční sektor.

Základní informace o produktu / řešení

RAILVIS.com
Czech Digital Transport Solutions
Střední a jihovýchodní Evropa
Západní Evropa
Východní Evropa
Skandinávské zeme
Blízký východ

RAILVIS.com je podobná platforma jakou je Uber pro taxislužbu, Airbnb pro individuální ubytování nebo Booking.com pro turistický průmysl. Tentokrát ale pro segment nákladní železniční dopravy. Její princip spočívá v tom, aby vše bylo co nejjednodušší a nejefektivnější. Aby člověk, který pracuje na železnici, dokázal během pár kliků myší najít přesně to, co potřebuje, a aby si mohl v daném regionu vybrat ze široké škály nabídky. RAILVIS.com vznikl na sklonku roku 2020 a do ostrého provozu se dostal v roce 2021. Je to unikátní on-line platforma, na které probíhají veškeré organizační a administrativní úkony spojené s nákladní železniční přepravou. RAILVIS.com má v současné době pět základních funkcionalit. Konkrétně je to pronájem vagonů, pronájem lokomotiv, prodej vagonů, prodej lokomotiv a sdílení lokomotivních výkonů, což je novinka, se kterou společnost přišla na trh letos. Co se týče pronájmu vagonů, nabídka nyní přesahuje 2300 vozů a dalších zhruba 1200 vagonů je nabízeno k prodeji. Na 70 lokomotiv je nabízeno k pronájmu a kolem 40 k prodeji. Co se týče nabídky lokomotivních výkonů, kterou firma spustila v lednu, již nyní je k dispozici každý týden kolem sedmi dostupných kapacit. Požadavek na tuto službu vzešel přímo z trhu, dopravci sami něco takového postrádali. Sdílení kapacit se nyní týká čistě nákladní dopravy. Je tam však i potenciál pro osobní dopravu. Všechny uvedené funkcionality jsou založené na tom, že na jednom místě je sdružená nabídka i poptávka mnoha firem, což umožňuje rychlou orientaci a také dává možnost vysoutěžit mnohem lepší cenu, než které by bylo možné dosáhnout jen při komunikaci s několika partnery. Platformu již využívají největší evropské železniční společnosti jako Deutsche Bahn Cargo, Rail Cargo Austria, Siemens, PKP Cargo, CZ Loko, VTG a mnoho dalších. Například chorvatský nákladní dopravce HŽ Cargo prodal v březnu 2022 exkluzivně a úspěšně přes platformu RAILVIS.com celou čtvrtinu své flotily (980 vagónů a 16 lokomotiv). K poslednímu květnu 2022 je na platformě zaregistrováno a provádí přes ní své transakce celkem 337 společností z celé Evropy. Nic takového předtím v Evropě nebylo. Veškeré obchody v této oblasti probíhaly pouze přes telefon či email. V RAILVIS.com jsme byli první, kteří se pustili do digitalizace nákladní železniční dopravy v rámci celé Evropy. V RAILVIS.com, které má sídlo v Praze, dnes pracuje patnáct lidí. Vedle toho máme reprezentanty i ve Varšavě, v Lipsku a ve Frankfurtu, v Terstu a Istanbulu. A snažíme se postupně rozmístit svá zastoupení po celé Evropě, abychom nové partnery mohli oslovovat přímo v jejich regionech. Do budoucna chceme nabízet také pronájem personálu, kde vidíme velký potenciál, protože je velký nedostatek strojvedoucích, vozmistrů a lidí z provozu. A chceme se zaměřit také na pronájem kontejnerů, aby i v intermodálním odvětví byl přehled o dostupných přepravních kapacitách.

Více informací
RAILMARKET.com
Czech Digital Transport Solutions
Střední a jihovýchodní Evropa
Západní Evropa
Východní Evropa
Skandinávské zeme
Blízký východ

RAILMARKET.com je databáze dostupných železničních firem na trhu nejen v Evropě. Funguje podobně jako vyhledávač Google, avšak pouze pro železniční sektor. V současné době je v ní již přes 3000 firem z celého spektra železničního trhu. Kromě dopravců, speditérů nebo pronajímatelů také např. výrobci, opravny, IT firmy, právníci, pojišťovny a banky se specializací na železnici. Každá společnost tam má svůj vlastní přehledný profil, kde prezentuje svoje služby a kontakty a díky tomu je možné na všechny tyto služby poslat poptávku a klient takto osloví jedním dotazem, všechny dostupné možnosti. Nyní v jejím rámci spouštíme možnost sestavit poptávku na jakoukoliv službu na železnici. Tato poptávka bude směrována podle regionu a typu požadované služby na správné dodavatele a správná oddělení, což usnadní a zefektivní práci všem železničním partnerům. Její součástí je také celosvětové (hlavně evropské) zpravodajství NEWS ze světa dopravy a obchodů na železnici.

Více informací
Service